Jacky Lotterman sprintwinnaar Van der Valk Hotel Emmen populaires #2
Dinsdagavond zagen we de tweede wedstrijd van de reeks populaires op de Meerdijk. Na twee wedstrijden kunnen we vaststellen, dat tot dusver alles meezit. Zomerse weersomstandigheden, geen vervelende valpartijtjes en een leuk deelnemersveld met deze keer 45 renners. Fijn om te zien was de aanwezigheid van een groeiende jonge lichting WSV’ers met Milan van der Zee, Thijs Anne Nanninga, Nick Snippe, Thijs Booy, Jayden Dekker, Ivar Hengeveld, Willem Jan Belt, Willem Jan Kamerbeek en Daniël Hessels. Vooral de terugkeer van Willem Jan Kamerbeek deed ons deugd, want hem hadden we al heel lang gemist. Willem Jan heeft een moeilijke fase in zijn leven achter de rug, maar zo te zien is hij er weer aardig bovenop gekomen.
Een andere prettige verrassing was de deelname van Quinten Vos, die de vorige week samen met Tijmen Eising nog als toeschouwer langs de kant stond. Uit zijn woorden kregen we toen niet de indruk, dat we hem snel weer op de fiets terug zouden zien. Maar de populaires zijn bij uitstek geschikt om (opnieuw) op te starten en zo zagen we behalve Quinten meer renners die op dit niveau proberen in te stappen. Marco Wever uit Klazienaveen was er één van, net zoals Wieger Jansen, een junior uit Assen. Wieger was nog nooit op de Meerdijk geweest, maar zijn eerste optreden smaakt naar meer.
Dan waren er ook nog twee “vakantiegangers”, die al in Drenthe vertoeven en die dat combineren met deelname aan de Omloop van Bartje (zaterdag) en de Kleine Hein (zondag). Allebei nieuwelingen. Stijn Toornman, in het shirt van WV Eemland, is ongetwijfeld een nazaat van Jimmy Toornman, die we ons nog herinneren als Nederlands kampioen bij de jeugd in Spijkenisse, toen hij de latere Tour de France-renner Kenny van Hummel wist te kloppen. Beter dan Stijn kennen we Noah Epping. Noah heeft een uitstekend veldritseizoen achter de rug. Hij werd o.a. regio-kampioen, 2e op de Vamberg en 9e op het NK. Hij deed ook mee aan de veldrit in Emmen (7e). Momenteel is hij bezig om de goede lijn voort te zetten op de weg. Op de Meerdijk toonde hij een glimp van zijn klasse door de tussensprint te winnen, waarmee hij zich dus verzekerde van de droge worst.
Voordat het zover was hadden we al een paar vluchtpogingen gezien. De eerste kwam van Sven Meis (zeer actief), met Daniël Hessels die zich ook weer eens goed wilde laten zien vooral geïnspireerd door de aanwezigheid van zijn vriendin. Nadat dit tweetal was ingelopen, kregen we Ivar Hengeveld en Niels Hendrik Arend Veldman aan de leiding, maar dat duurde niet erg lang. Daarna werd het commando overgenomen door opnieuw Sven Meis en Jayden Dekker, die een uitstekende wedstrijd reed. Deze poging leek succes te kunnen hebben, omdat Niek Dam voor versterking zorgde. Maar onder impuls van Arjen van Putten en Jacky Lotterman kwam alles weer bij elkaar. Stijn Toornman nam het initiatef over, maar ook hij kreeg geen ruimte. In de slotfase zagen we Koen Nooijen weer eens van zijn beste kant. Hij probeerde het met nieuwkomer Wieger Jansen. En daarna zaten we te wachten op de traditionele late uitval van Peter Eilander. Maar die kwam daar deze keer niet aan toe vanwege een lekke band. Ook Thijs Booy moest bij het ingaan van de laatste ronde afrekenen met materiaalpech.
Zo werd het toch weer een massasprint, die tot op de meet werd uitgevochten met een drietal renners in de hoofdrol. Jacky Lotterman werd winnaar, nipt vóór Niels van der Laan (2e) en de verrassende Marco van Dijken (3e).
En nu op naar de volgende wedstrijd, die begint om 19.00 uur. Hopelijk onder hetzelfde stralende zonnetje.
De uitslag:
1 Jacky Lotterman (Emmen), 2 Niels van der Laan (Gieten), 3 Marco van Dijken (Drouwen), 4 Arjan van Putten (Emmen), 5 Noah Epping (Gouda), 6 Daniël Hessels (Emmen), 7 Willem Jan Belt (Dalen), 8 Niels Hendrik Arend Veldman (Emmen), 9 Elmar Bischop (Emmen), 10 Stijn Toornman (Lelystad), 11
Jan Bert Zandbergen (Hardenberg), 12 Arjen Reinsma (Roden), 13 Daan Koning (Ruinen), 14 Jimmy Meyer (Assen), 15 Willem Jan Kamerbeek (Emmen)
Dames:
1 Iris Offerein (Meppen), 2 Jessica Lantinga (Uffelte), 3 Laurel ter Braak (Eeserveen), 4 Diana Boeser (Schoonoord), 5 Rosalie Witsel (Westerbork)
Algemeen klassement:
1 Arjen van Putten (25), 2 Daniël Hessels (21), 3 Elmar Bischop (21), 4 Jacky Lotterman (20), 5 Thijmen Paardekooper (20)
Dames:
1 Iris Offerein (20), 2 Jessica Lantinga (16), 3 Laurel ter Braak (12)
Fred Haikens
Renners opgelet !
De organisatie van de Omloop van de Bronneger Bult (zondag 25 mei a.s.) maakt zich zorgen over het aantal inschrijvingen. Tot dusver hebben er veel te weinig renners ingeschreven en als dat niet snel verandert, bestaat er een grote kans dat deze wedstrijd moet worden geannuleerd en voorgoed van de kalender verdwijnt.
Dus: Laat de organisatie niet te lang in onzekerheid. Allemaal inschrijven nu het nog kan ! (klasse 1, 2 en 3 m/v)