Niels Veldman voor de 2e keer winnaar in Van der Valk Hotel Emmen populaires

Met 40 renners aan de start, vertrokken we dinsdagavond om half 7 voor de opwarmrondjes van de voorlaatste wedstrijd in de serie populaires. Een half uur vroeger dan normaal, want we bevinden ons in een periode waarin de dagen merkbaar korter beginnen te worden. 

We zagen een mooie en interessante koers. Interessant, omdat het de vraag was hoe de kanshebbers in het algemeen klassement (die dicht op elkaar stonden), zich zouden manifesteren. Gele truidrager Daniël Hessels kan heel goed fietsen, maar heeft in zijn wielerleven nog niet voldoende ervaring opgedaan om alle kneepjes van het vak te kennen en te beheersen. Vader Mark is weliswaar in de buurt, maar heeft – net als vele anderen – al moeite genoeg om goed mee te komen in het peloton. 

Daniël is dus grotendeels op zichzelf aangewezen. Zijn “opponent”, Jacky Lotterman, die elke week iets van zijn achterstand inloopt, kon deze keer rekenen op de steun van Rick Metselaar, die in het peloton veel kopwerk deed. Het resulteerde in een status quo, waarin de beide kanshebbers gedurende de hele wedstrijd dicht bij elkaar in het spoor bleven.

Waardoor anderen de gelegenheid kregen om iets te ondernemen. En die deden dat dan ook prompt. Wat kun je ook anders verwachten met renners aan boord zoals Tom Buls en Antoine Quint ? Die gaan echt niet zitten wachten, tot er wat gebeurt.

Het duurde dan ook niet lang, of we zagen een kopgroepje voorbij komen met daarin – behalve Tom en Antoine – ook nog Sven Meis (alweer) en Jens Schepers. Geen van allen vormden ze een gevaar voor het algemeen klassement en dus kregen ze de ruimte om te vertrekken. Antoine Quint was in dit gezelschap “de jongste bediende”, die dus werd opgezadeld met verreweg het meeste kopwerk. Antoine maakte er geen probleem van en deed het allemaal met plezier. Zo leek het tenminste. 

Maar doordat de verantwoordelijkheid praktisch helemaal op zijn schouders werd gelegd, kreeg een achtervolgend groepje na een lange jacht de kans om aan te sluiten bij de kopgroep. Bij deze vijf achtervolgers zaten Niels Veldman (de motor), Quinten Vos (reed opmerkelijk goed), Felix Wigger (hadden we niet gedacht), Lars Paping en Bas Witten. Als Bas meedoet, moet je altijd extra alert zijn. Je verwacht hem in het shirt van de Peddelaars, maar als je hem zoekt, vind je hem zelden of nooit. Bas heeft een hele kast vol met wielerkleding. Zo lijkt het tenminste, want hij verschijnt steeds weer in een nieuwe outfit. Deze keer met de letters V.R. op de borst, de initialen van fietsfabrikant Van Rysel.

In het groepje achtervolgers ontbrak Arjen van Putten, die we daar wèl hadden verwacht. Maar Arjen reed halverwege de koers op een gegeven aan de staart van het peloton. Dat is niet zijn favoriete plekje. En een ronde later zagen we hem niet meer terug. Materiaalpech ? Waarschijnlijk. Er waren trouwens nog meer pechvogels, want in de finale zagen we Koen Nooijen als een volleerd veldrijder in het gras fietsen. “Lek”, was zijn droge commentaar. 

Ondertussen maakten de 8 koplopers (Felix Wigger was teruggevallen) zich op voor de eindsprint. Eigenlijk zaten we nog even te wachten op de befaamde slotsolo van Jens Schepers, maar dat zat er niet in deze keer.

De eindsprint werd een ware friomftocht voor Niels Veldman, die al ruim voor de finishlijn zijn armen in de lucht kon steken. Speciaal voor zijn trouwe supportersschare (mooi dat zoiets nog bestaat) hebben we zijn sprint extra ruim in beeld gebracht. Voor Niels betekende dit zijn tweede zege op de Meerdijk, nadat hij in het voorbije weekend ook nog had meegedaan aan de triathlon in Klazienaveen (2e) !

Van de overige koplopers klasseerde Jens Schepers zich als 2e, met achter zich: Tom Buls, Antoine Quint (geen transponder), Quinten Vos (geen transponder), Lars Paping, Bas Witten en de moegestreden Sven Meis. 

Ruim een halve minuut later kwam het peloton binnen met Jacky Lotterman in voorste positie. Hij liep daarmee opnieuw een puntje in op Daniël Hessels, die direct achter hem finishte.  

Iris Offerein hield knap stand in het peloton en sleepte daarmee 10 punten in de wacht voor het damesklassement.  

De laatste wedstrijd van dit seizoen is de volgende week dinsdag, wanneer de Van der Valk hotel Emmen-populaires traditiegetrouw worden afgesloten met een hapje en een drankje.

En met de prijsuitreiking natuurlijk. Met alleen de finale-wedstrijd nog in het vooruitzicht is het momenteel superspannend, want naast gele truidrager Daniël Hessels en Jacky Lotterman, heeft nu ook Niels Veldman nadrukkelijk zijn kandidatuur gesteld. 

Fred Haikens

 

De uitslag:

1 Niels Veldman (Emmen), 2 Jens Schepers (Winschoten), 3 Tom Buls (Veendam), 4 Lars Paping (Assen), 5 Bas Witten (Hoogeveen), 6 Sven Meis (Gieten), 7 Jacky Lotterman (Emmen), 8 Daniël Hessels (Emmen), 9 Marco Wever (Emmen), 10 Ivar Hengeveld (Dalen), 11 Jan Willem Blaauw (Nw. Pekela), 12 Rudi Nijkamp (Dwingeloo), 13 Wilfred Drenthen (Veenoord), 14 Jan Vos (Sleen), 15 Daan Koning (Ruinen), 16 Thijs Anne Nanninga (Gieten), 17 Milan van der Zee (Emmen), 18 Thijs Booy (Emmer-Comp.), 19 Marco van Dijken (Drouwen), 20 Marcel Ekkel (Hardenberg)

Algemeen klassement

1 Daniël Hessels (143), 2 Jacky Lotterman (142), 3 Niels Veldman (140), 4 Arjen van Putten (119), 5 Niels v. d. Laan (81)

Dames: 1 Jessica Lantinga (100), 2 Iris Offerein (90), 3 Laurel ter Braak (68)